Meist

Tere tulemast Gaia blogisse!

Blogi on seotud Gaia looduskosmeetika e-poega, täiendades e-poes müügil olevate toodete infot. Blogi keskendub kahele suunale: (1) naturaalsete vahendite kosmeetiline kasutamine ja mõju nahale, (2) toodete/ tootegruppide laiemad (nt ühiskondlikud ja/ või keskkondlikud) mõjud. Blogi kaudu püüame edendada ühtesid oma tegevust kandavatest peamistest väärtustest – ausust ja läbipaistvust. Teadlikud tarbimisotsused eeldavad tõest ja küllaldast infot ning kuna e-poes olevaid tootetekste pole otstarbekas liiga pikaks kujundada, saab toodete kohta n-ö taustalugusid (nt tootmisviiside, spetsiifilisema koostise, mõjude jne kohta) lugeda blogist.

GAIA VÄÄRTUSED:

AUSUS JA LÄBIPAISTVUS

 • Väärtustame ausust alates igapäevasest suhtlemisest kuni läbipaistva ja kõikehõlmava tooteinfo pakkumiseni. Seisame informeeritud ja teadlike tarbimisotsuste eest, mistõttu püüame tooted varustada maksimaalse vajaliku ja tõese teabega. Täiendavat ja erikülgset infot toodete, tootmise ja mõjude osas pakume oma blogis;

AVATUS JA MITMEKESISUS

 • Looduslik mitmekesisus on väärtus ja edasiviiv jõud ning inimene on osa loodusest. Suhtume avatult ja sõbralikult erinevatesse võimalustesse, tootmisviisidesse, kaubamärkidesse, kultuuridesse, inimestesse. Samuti oleme avatud klientide nõuannetele ja soovitustele. Me ei eelista kindlate regioonide toodangut, vaid suhestume Maasse kui mitmekesisesse tervikusse – nii võib meie valikust leida rikkalikke tooteid, mis pärinevad nii Eestist kui Itaaliast, USAst kui Ghanast;

TRADITSIOONID JA KAASEGNE TEADMINE

 • Austame nii esivanemate traditsioonilisi teadmisi, loodusandide säästlikku ja loomingulist kasutamisoskust, kui ka kaasaegseid teadmispõhiseid tootmisviise ning atraktiivseid disainilahendusi. Seega võib meie valikust leida nii iidse retsepti järgi valmistatud Aafrika musti seepe kui ka näiteks moodsal liposoomitehnoloogial põhinevaid näokreeme.

Loe lisaks ka meie saamisloo ning veebipoe tugisammaste kohta Gaia e-poe kodulehelt.

Meeldivaid lugemiselamusi! Sandra (Gaia üks asutajaid).

6 kommentaari “Meist

 1. Tere

  Kuidas nahka ja juukseid looduslikult päikese eest kaitsta?
  Eriti huvitab kuidas ja millest ise valmistada päikesekaitsevahendit.
  Olen lugenud, et jojobaõlis on looduslikult UV kaitset, samuti lubab emuõli tootekirjeldust päikesekaitset.
  Looduslikke vahendeid on kindlasti veel, kuid kuidas neid kasutada, kui tihti ja kas neid võiks eelistada spetsiaalsetele päikesekaitsevahenditele, mida pakuvad erinevad loodustoodetefirmad.

  Vastust ootama jäädes.
  Parimate soovidega
  Ene

  1. Tere, Ene.
   Vähene looduslik päikesekaitse (keskmiselt SPF 4) on avastatud järgmistel õlidel/võidel: jojobaõli, sheavõi, kameeliaõli, vaarikaseemneõli (kuni SPF 20), seesamiseemneõli.
   Neid võib siis kerge päikesekaitse saamiseks kasutada nii nahal kui juustel. Juustele saab aga puhast õli panna imevähe, ilma et need rasvasena näiksid. Seetõttu on parem kasutada mõnd juustesse jäetavat palsamit, mis sisaldab looduslikke kaitsvate omadustega koostisosi. Näiteks sobivad suveks juustele järgmised tooted: Aubrey juustesse jäetav palsam astelpajuga
   Aubrey Organics NuStyle juustesse jäetav palsam
   Nahal võib looduslikke õlisid kasutada siis, kui päikese kätte ei minda pikaks ajaks. Spetsiaalselt päevitamiseks on parimateks kaitsjateks päikese eest siiski kvaliteetsed looduslikud päikesekaitsevahendid. Õlide puhul ei saa päikesekaitsefaktoris päris kindel olla, seda enam, et arvatavad on samuti üsna väiksed. Head looduslikud päikesekaitsevahendid sisaldavad kaitsvate komponentidena tavaliselt titaandioksiidi ja/või tsinkoksiidi, mis on inertsed looduslikud mineraalid. Need toimivad füüsiliselt, luues nahale kaitsekihi, mis n-ö peegeldab kahjulikud UV-kiired nahalt eemale.
   Kui soovite ise valmistada päikesekaitsekreemi, siis parima kaitse annakski see, kui lisada valmistatud kreemipõhja vajaliku koguse titaandioksiidi ja tsinkoksiidi. Endal kodus selle valmistamine oleks aga tõenäoliselt keeruline ja tülikas.
   Meie e-poodi saabuvad paari nädala pärast müüki Aubrey päikesekaitsevahendid näole ja kehale. Need tooted sisaldavad aktiivsete ainetena just nimelt eelnevalt mainitud looduslikke mineraale – tsinkoksiidi ja titaandioksiidi. Lisaks sisaldavad need tooted taimseid niisutajaid ja toitjaid, et kaitsta nahka päikese kuivatava efekti eest; ning palju looduslikke antioksüdante, et kaitsta nahka päikese poolt tekitatavate vabade radikaalide eest.
   Hetkel on müügil kaks Aubrey päevakreemi näole, millel on SPF15. Nendeks toodeteks on niisutav kreem vetikate ja viinamarjaekstraktiga ning niisutav kreem rohelise tee ja ginkgoga
   Peagi lisan blogisse ka pikema teema päikesekaitsetoodete kohta. Loodetavasti saite praegusest vastusest pisut abi.

 2. Tere

  Tänan selge ja ülevaatliku info eest. Ootama jäädes Teie päikeseteemalisi nõuandeid blogis.

  Parimate tervitustega
  Ene

 3. Tere!
  Kuidas on kõige õigem isetehtud kehakoorijaid säilitada ja kaua neil umebs säilivusaeg on?

  Tervitades,
  Andra

  1. Tere, Andra!
   Isetehtud kehakoorijaid, nagu kõiki teisigi nahahooldustooteid, tuleks säilitada kaanega suletud anumas ja säilivusaeg sõltub sellest, mis komponente seal kasutatud on. Kui segu ei sisalda vett, on säilivusaeg pikem. Kasutades segudes lühema säilivusajaga õlisid, võisid, on ka koorija säilivusaeg lühem. Pikema säilivusajaga õlisid ja võisid kasutades (nt jojoobiõli, argaaniaõli, sheavõi, vaarikaseemneõli jt) on säilivusaeg pikem. Ilma veeta kehakoorijate säilivusaeg on u 6 – 12 kuud.
   Kõike head soovides
   Sandra

 4. Tere!

  Kas Teie äkki oskate mind aidata rafineeritud ja rafineerimata õlide teemal. Nimelt tellisin omale ühest netipoest avokaadoõli ning alles pakendilt lugesin, et tegu rafineeritud õliga. Kas selle toime on kehvem, kui rafineerimata õli oma?

  Helen

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s