Hoidu naha vananemise eest merevetikate abil!

Puutume iga päev kokku teguritega, mis meie nahka kahjustada võivad. Kui toitume tervislikult, teeme trenni, magame piisavalt, hoidume liigsest päikesekiirgusest, siis tundub justkui meie nahk on väljaspool ohtu, kuid sellegipoolest ümbritsevad meid mõjutajad, millest me hoiduda ei saa. Õhk meie ümber, eriti linnas, on saastunud. Õhus sisalduv mustus ja toksiinid satuvad nahka ning põhjustavad seal protsesse, mis meie naha vananemist kiirendavad. Muuhulgas võivad kahjulikud tegurid tekitada naha kuivust, liigset rasueritust ja erinevaid nahahaigusi.

Et nahka ohtlike mõjutuste eest kaitsta, tuleks seda aeg-ajalt toita puhaste loodusandidega, mis sisaldaksid võimsaid antioksüdante ning teisigi nahale vajalikke aineid. Merevetikad pakatavad kasulikest ainetest, nagu vitamiinid, mineraalid ning aminohapped. Need imelised meresaadused kaitsevad nahka, aidates pidurdada protsesse (sealhulgas naha vananemine), mis on põhjustatud kahjulike tegurite poolt.

Merevetikates sisalduvad:

  • kõik nahale vajalikud mineraalid;
  • 14 vitamiini- sealhulgas A1, B1, B2, B6, B12 (seda ei leidu maismaal kasvavates taimedes), C, E (seda leidub nii suures koguses nagu merevetikates vaid nisuiduõlis), K;
  • 16 aminohapet;
  • Rasvhapped;
  • Fütohormoonid

Merevetikate imepärane toime  nahale on avastust leidnud paljude kosmeetikatootjate poolt. Samuti kasutatakse vetikaid ohtralt spaade protseduurides. Kuid mis kasu on puhtast loodusannist, kui see on ühes potis koos kahjulike kemikaalidega? Kõige kasulikum on merevetikaid kasutada puhtal kujul, kus need esinevad tõesti 100 % looduslikuna. Neid saad kasutada siis juba enda segatud näo- ja kehamaskides, vannides, koorijates jne. Merevetikad, mida pakume Gaia looduskosmeetikapoes, on korjatud mitte- saastunud veest kõige „küpsemal“ taime kasvuajal.

Merevetikapulbrit võid segada meelepärase külmpress õliga, lilleveega, Surnumeresoolaga, saviga, Aloe Vera geeliga või millega iganes soovid. Võid vetikaid lisada ka otse vannivette, kus need pakuvad hooldavaid omadusi tervele kehale.

Siin üks lihtne retsept, mida ise hiljuti katsetasin: Panin kaussi umbes 3 liitrit kuumemapoolset vett. Lisasin sinna umbes 4 tl merevetikapulbrit, umbes 3 peotäit Surnumeresoola ning 4 teelusikatäit nisuiduõli. Segasin ning nautisin seejärel mõnusat jalavanni. See on segu, mis parandab vereringet ning pakub nahale tõeliselt toitvat ja pehmendavat hooldust. See on just see, mida meie jalad suvel vajavad!

3 kommentaari “Hoidu naha vananemise eest merevetikate abil!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s